+420 778 529 710 info@infrasol.cz
Infrasol Fólie – jasná volba kvality pro solární, termální, bezpečnostní, privátní, autofólie a fólie na ochranu laku
O NÁS

AUTO FÓLIE

FÓLIE NA BUDOVY

FÓLIE NA KAROSERIE

PRO PARTNERY

PRO HOSTY

KONTAKT

Solární Fólie
Termální Fólie
Bezpečnostní Fólie
Privátní Fólie
Proč Infrasol

Proti Krádeži

Ochrana života

Veřejné Nepokoje

Katastrofy

Exploze

Galerie

Předejít zraněním a smrti od ostrých střepů skla během požáru a výbuchu se dá s pomocí bezpečnostní fólie Infrasol
Nejvíce úrazů při explozích a požárech vzniká často od ostrých střepin skla, které explodují do všech stran bez milosti

Bezpečnostní fólie INFRASOL zabrání explozi skla v případě požárů, kdy obyčejné sklo, po určitém čase, podlehne vysokým teplotám a exploduje bez milosti do všech stran

Balistická dráha úlomků skla které exploduje pod vlivem nárůstu teploty při požáru často dosahuje až několika desítek metrů. Tím ohrozí všechny nejen uvnitř, ale také venku

Folie na okna budov (folie na sklo) nebo též známé jako okenní fólie, najdete i na našem novém webu, kde jsou informace prezentovány i audiovizuální formou.

Na webu naleznete také stránky bezpečnostní folie a ochranné folie na sklo.

Létající šrapnely skla

Bezpečnostní fólie INFRASOL velice efektivně zabraňují explozi skla během běžného požáru, a tím do značné míry zamezí šíření tohoto požáru

Navíc sklo s nainstalovanou bezpečnostní fólií neexploduje a nešíří nebezpečné úlomky skla, čímž zamezí zranění lidí v bezprostřední blízkosti požáru. Dlouhá expozice vysokých teplot může nicméně způsobit poškození fólie.

Naše bezpečnostní fólie byly úspěšně testovány společností SGS U.S. Testing Company z USA, která je jednou z nejprestižnějších testovacích společností na světě. Testování našich bezpečnostních fólií proběhlo pod podmínkami normy ASTM E84-04 (American Society for Testing and Materials).

Podobně jako při explozi, bezpečnostní fólie INFRASOL mají nezanedbatelnou schopnost markantně zpomalit šíření požáru, díky zpevnění skla svou strukturou. V momentě, kdy je čas/teplota požáru natolik vysoká, sklo praskne, ale neexploduje do všech stran tak, jako tomu je v případě exploze skla bez bezpečnostní fólie INFRASOL.

Tato testovací norma je velice podobná dalším normám, které testují reakci materiálů během požáru – UL-723, ANSI No. 2.5, NFPA No. 255 a UBC 42-1.

Intenzita tepla a tlaková vlna se přímo podílejí na explozi skla a bezpečnostní fólie Infrasol této explozi zamezí!

Na rozdíl od exploze; kdy je základním faktorem vznik tlakové vlny, která ovlivní rozbití skla; je během požáru největším faktorem intenzita teploty které je sklo vystaveno a čas po který je sklo vystaveno ohni. Toto je poměr čas/teplota.

Při výbuchu v Bejrútu v roce 2020 bylo zjištěno, že hlavní příčinou většiny 180+ úmrtí a 6000+ zranění, bylo rozbité sklo z fasád budov a interiérů která bylo důsledkem tohoto tragického výbuchu. K podobnému závěru se došlo i po teroristickém výbuchu v roce 1995 v Oklahoma City, kde zhruba dvě třetiny obětí i poraněných utrpělo četná zranění právě od rozbitého skla. (167 úmrtí a vice než 1500 zraněných) Více zde.

By Freimut Bahlo – Own work, CC BY-SA 4.0,

V roce 1996 došlo k teroristickému útoku na vojenskou základnu Khobar Towers v Dhahranu, Saudské Arábii, kde bylo zjištěno, že většina všech zranění byla také způsobena rozbitým sklem. Více zde.

DoD photo, #960626-N-00000-002, Public domain, via Wikimedia Commons

K podobnému závěru se došlo i po teroristickém výbuchu v roce 1995 v Oklahoma City, kde zhruba dvě třetiny obětí i poraněných utrpělo četná zranění právě od rozbitého skla. (167 úmrtí a vice než 1500 zraněných) Více zde.

US FEMA, Public domain, via Wikimedia Commons